Wizyta

KLIKNIJ ABY ROZWINĄĆ

Jak przygotować się do wizyty w poradni?

Podczas wizyty w gabinecie dokonywane są pomiary masy oraz składu ciała co wymaga przygotowania. Pomiar metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA) jest przepowadzany na gołe stopy. Aby pomiar był właściwie i rzetelnie wykonany należy spełnić wymienione wymagania: mieć pusty pęcherz, być 2 godziny po posiłku, nie pić płynów do godziny przed badaniem, zdjąć ciężkie ubrania i akcesoria, nie ćwiczyć oraz nie brać prysznica przed pomiarem.

Przed pierwszą wizytą watro zanotować swój jadłospis z ostatnich trzech dni z uwzględnieniem głównych posiłków, przekąsek, napojów, wielkości porcji. Przydatna będzie też lista z produktami i potrawami, które nie są preferowane.

Czy na wizytę trzeba przynieść badania?

Jeśli są w posiadaniu to dokumenty medyczne z ostatnich 3 miesięcy lub dłużej.

Polecane badania do wykonania:  morfologia, OB, cukier, insulina, żelazo, aspat i alat, TSH, wit. B12, wit. D25 (OH), cholesterol całkowity, LDL, HDL, TG, kreatynina, kwas moczowy z krwi oraz podstawowe badanie moczu, inne posiadane wyniki badań specjalistycznych, np. gastroskopii, kolonoskopii. Warto przygotować  listę przyjmowanych leków. 

Czy analiza składu jest bezpieczna?

Analizator, którym posługuję się w mojej poradni nosi nazwę ACCUNIQ BC310.  Urządzenie oblicza skład ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA), która polega na przesyłaniu słabych i bezpiecznych sygnałów elektrycznych przez ciało poprzez elektrody znajdujące się na powierzchni urządzenia pomiarowego. Urządzenie posiada certyfikat EC0197 oraz spełnia wymagania dyrektywy MDD 93/42EEC w zakresie urządzeń medycznych.

Czy wszyscy mogą skorzystać z badania analizy składu ciała?

Przeciwwskazania dotyczą osób ze stymulatorem serca lub innym wewnętrznym elektronicznym urządzeniem medycznym, kobiet w ciąży, kobiet w trakcie miesiączki, dzieci o wadze mniejszej niż 10 kg lub osób ważące ponad 200 kg, osób z wszczepionymi elementami metalowymi.