+48 787 845 356 kontakt@anitaklosowska.pl

O mnie

Witam 🙂

Nazywam się Anita Kłosowska i jestem absolwentką kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka  Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.  Dietetyka to moja ogromna pasja, dlatego z przyjemnością  poszerzam swoją wiedzę na studiach, kursach i szkoleniach. Ukończyłam, między innymi certyfikowany kurs dietetyki. 

Oprócz studiów i szkoleń poświęcam  mnóstwo czasu na samodzielną naukę. Nie wyobrażam sobie dnia bez przeczytania artykułu z dziedziny dietetyki przy ulubionej kawie. Uwielbiam rozmawiać z drugim człowiekiem i  dzielić się swoją wiedzą. Na każdym etapie współpracy Podopieczni mogą liczyć na moje wsparcie. Uważam, że indywidualne podejście to podstawa. Wspólnie z Podopiecznymi analizujemy błędy i wyciągamy wnioski.

Dietoterapię dopasowuje do stanu zdrowia, preferencji, płci, wieku, rodzaju wykonywanej pracy, umiejętności kulinarnych. Stosując moje diety Podopieczni nie muszą spożywać codziennie czegoś innego i spędzać godzin  w kuchni. Osoby, które ze mną współpracują w dużej mierze sami decydują co zjedzą danego dnia, w zależności na co mają ochotę. W sposobie odżywiania, który proponuję liczą się  przeciwzapalne produkty, gęste odżywczo posiłki, odpowiednie połączenia produktów, pory spożycia posiłków. Podopieczni otrzymując jadłospis dostają  przyzwolenie na zamienianie posiłków względem dni (np. obiad z wtorku na czwartek), nie ma problemu, aby przygotować kolację z podwójnej porcji i i jeść ją przez dwa dni. Tutaj sprawdzisz moją ofertę dotyczącą jadłospisów. 

Jestem zwolenniczką ludzkiego podejścia do diety – bez zakazów, nakazów. Jeśli Podopieczna uwielbia słodkości, to w diecie będą słodkie posiłki, tyle że  w zdrowszej wersji. Warto potraktować współpracę ze mną jako pewne doświadczenie i rodzaj kursu zdrowego odżywiania. Przetworzona żywność nie zniknie z półek sklepowych, a więc siłą rzeczy w diecie może się pojawiać. Kwestia ilości, jakości i częstotliwości spożycia produktów wysokoprzetworzonych. O tym wszystkim rozmawiamy podczas konsultacji. 

Dobre samopoczucie i eliminacja stanów zapalnych u moich Podopiecznych to mój cel. Dietą jesteśmy zdziałać cuda. Myślę, że warto spróbować, zapraszam.

 

inż. Anita Kłosowska